Tuzlaci gostovali na Detelinari

9. oktobra 2014.

Nakon 23 godine ponovo je ekipa Slobode iz Tuzle gostovala na Detelinari, ovoga puta u prijateljskom odmeravanju snaga sastala se sa Novim Sadom (10:0).

S obzirom na stepen takmičenja domaći su pružili i pored ubedljivog poraza dostojan otpor prema ligašu iz Bosne i Hercegovine.

Već u 3. minutu Džafić je otključao bravu kanarinaca a potom je postigao i drugi gol. Do poluvremena mreža Ralića zatresla se još dva puta golovima Mehidića i Mujkića. U nastavku su treneri Jović i Kasimiro šansu pružili i ostalim igračima. Ponovo su bili kvalitetniji gosti pa su do vrha napunili mrežu domaćina.

Solidno ispunjena „Detelinara“

Pre utakmice predsednik Novog Sada Tomislav Lovreković i direktor Slobode Saša Vukdalić razmenili su dresove i poklone. Nakon meča ekspedicija iz Tuzle zajedno je sa novosađanima otišla na druženje na Petrovaradinsku tvrđavu.

Nažalost zbog gužve na carini gosti nisu uspeli da stignu na ugovoren sastanak u Gradskoj skupštini, gde ih je trebao da primi gradski sekretar za omladinu i sport Predrag Svilar.

Izvor:Dnevnik