Rapsodija mladih kanarinaca

14. aprila 2014.
Odbrana kanarinaca je delovala sigurno

Sunce je napokon ogrejalo i Detelinaru. Mladi kanarinci su  nadigrali Somborce. Počelo je blagom inicijativom Somboraca, ali bez šansi za gol. A onda, u 29. minutu, gosti su izgubili loptu na sredini igrališta, a potom na neravnom terenu, sa ivice šesnaesterca loptu je slabo zahvatio Simić, ona je došla do Avrića koji je sa sedam metara u padu poslao kraj golmana Jorgića u mrežu.
U drugom delu sa jedne strane nemoćni i bezopasni Somborci, a sa druge razigrani kanarinci, koji su se organizovano i borbeno branili, vrebajući greške protivnika. U 60. minutu pravi dar – mar u odbrani gostiju  sa nekoliko driblinga je napravio Filip Bajić, došao je do ivice šesnaesterca, šutirao, ali je izblokiran te je lopta dobivši čudnu putanju završila u donjem desnom uglu golmana Jorgića. Samo pet minuta kasnije, ponovo su matirani Somborci. Pposle neuspele ofsajd zamke po desnoj strani je prošao Tešić, lepo je uočio i poslužio Avrića koji je odlično ispratio akciju.

Novi Sad – Radnički (S) 3:0 (1:0)NOVI SAD: Stadion na Detelinari, gledalaca 150, sudija: Sarka (Vršac). Strelci: Avrić u 29. i 65. i Bajić u 60. minutu. Žuti karton: Štefek (Novi Sad), Ivanović (Radnički). Crveni karon: Štefek (Novi Sad).
NOVI SAD: Čavić 7, Babić 7, Štefek 7, Pejović 7, Kovačević 7, Stanić 7, Suvajyić 7, Avrić 8 (Đurovka), Simić 7 (Marković 7), Tešić 8, F. Bajić 8 (A. Bajić).
RADNIČKI: Jorgić 6, Vidović 6, Radović 7, Babić 7, Ivanović 6, Purić 6, Hoscieslavski 7, Baljak 5, Jovanović 5 (Pekez 6), Romić 6, Kovačević 6 (Šveljo 6).

Izvor:Dnevnik