Izmakao bod u nadoknadi

7. aprila 2014.
Detalj sa utakmice u Senti

Do 18. minuta bez ozbiljnih akcija i šuta na gol. A minut kasnije zrela kombinacija između Vukasovića i Popova ,ovaj kao rukom upošljava Matića koji sa desetak metara pogađa mrežu. U 26. minutu zbog povrede, Panića je zamenio Vasin.

U nastavku utakmice šok na Gradskom stadionu. Gužva u senčnskom kaznenom prostoru, lopta se šetala od noge do noge, dokopao je se Bajić i sa petnaestak metara postigao lep gol i izjednačio. Senta se prenula ali nije uspevala da povede. Gecić je iz slobodnog udarca pogodio stativu a još nekoliko akcija završilo se traljavo pred Čavićevim golom.

Već je izgledalo da će poslednji na tabeli oduzeti dva boda prvom. Regularno vreme je isteklo a sudija pokazao 2 minuta nadoknade. Svi igrači domaćih preselili su se u protivnički kazneni prostor. Izveden je skraćeni korner sa desne strane, centaršut do Nedučića, ovaj do Matića koji iz neposredne blizine pogađa mrežu – 2 : 1 . Tako je iznenađenje na pomolu pretvoreno u veliko slavlje domaćih i nevericu gostiju.

U sledećem kolu Kanarinci dočekuju uvek nezgodnu ekipu Radničkog iz Sombora.

FK Senta – Novi Sad 2:1 (1:0)