Bitna pobeda protiv Dunava

1. aprila 2014.
Slavlje sa navijačima posle pobede

Prekinut je niz fudbalera Dunava od 7 utakmica bez poraza. U 18. kolu SLV, fudbaleri Novog Sada su pobedili Dunav rezultatom 1:0.

Na samom početku utakmice trener Dunava Mihajlo Bošnjak bio je primoran da izvrši izmenu, povredio se mladi Ilić, a umesto njega na terenu mesto je zauzeo Jaguzović. Dunav je prvi pripretio na utakmici i to preko Kačara u 8. minutu, njegov udarac iz poluvoleja sa distance prošao je pored gola. U 11. minutu Kokir je prošao dva igrača domaćih, ali potom loše šutirao sa ivice šesanesterca.

Domaći su 12. i 19. minutu pokušali udarcima sa distance, ali su bili neprecizni. Jaguzović je oprobao svoj udarac u 33. minutu, ali kao i do tada svi udarci fudbalera Dunava su odlazilipored gola. Novi pokušaj da ugrozi gol Novog Sada, Dunav je imao u 45. minutu kada je Štetić dobro šutirao sa distance, a na mestu je bio golman domaćih Čavić. I kada se očekivao ne toliko zanimljivog prvog poluvremena, ekipa Novog Sada jedošla u vođstvo, a kasnije će se i ispostaviti do pobede.

Prodor napadača Dunava

U toku je bila nadoknada prvog poluvremena, igrač domaćih je presekao jednu loptu na sredini terena, potom odigrao na desnu stranu ka Bajiću koji je odlično centrirao, Jovišić je uspeo da interveniše ispred napadača domaćih, ali tom prililikom lopta je pogodila Žeželja u koleno i završila u golu -1:0. Odmah nakon pogodka sudija je odsvirao kraj prvog poluvremena. U drugo poluvreme Dunav je krenuo sa namerom da izjednači rezultat, a domaćin je vrebao iz kontri. Prvi priliku u drugom poluvremenu imali su domaći igrači u 52. minutu, posle centaršuta sa desne strane terena, napadač Novog Sada „uhvatio“ je volej iz prve, a Jovišić je bio siguran. Najbolju šansu da stigne do izjednačenja Dunav je imao u 58. minutu – Baškalo je sjajno proigrao Zogovića po levoj strani koji je iz trka poslao oštru loptu na petarac, golman domaćih je slabo intervenisao, ali u poslednji čas ispred Štetića intervenisao je štoper Novog Sada i poslao loptu u korner. Baškalo je izveo korner, a lopta se u gužvi koja je nastala, odbila do Kačara koji udarcem vara Čavića, ali u poslednjem trenutku odbrana Novog Sada uspeva da interveniše i izbaci loptu sa same gol linije.

Korida slavi pobedu

U 63. minutu Kokir je prošao po levoj strani i ušao u kazneni prostor domaćih, potom je snažno šutirao slabijom levom nogom, golman Ćavić uspeo je da interveniše, na odbijenu loptu natrčao je Baškalo, ali je golman domaćih još jednom dobro intervenisao. Novi Sad je u kratkom intervalu izveo dva opasna kontra napada, a oba puta Jovišić je sjajno intervenisao i sprečio veće vođstvo Novog Sada. U 83. minutu posle kornera sa leve strane, golman domaćih je lošse intervenisao, ali odbrana je još jednom intervenisala i sprečila izjednačenje. Poslednju šansu za Dunav na ovoj utakmici imao je Baškalo u 87. minutu, kada je pokušao udarcem iz okreta, ali Čavić je intervenisao i izbacio loptu u korner.

Naredni meč Novi Sad ide u Sentu gde će snage odmeriti sa liderom tabele.