Bajić za nadu kanarinaca

17. marta 2014.

Duel na Detelinari jedva zaslužuje prelaznu ocenu. Nakon početnog pritiska gostiju, žuto-plavi su zagospodarili terenom. U 12. minutu Simić i Bajić su odigrali dupli pas po desnoj strani, usledio je centaršut Bajića na levu stranu gde je Marković traljavo šutirao sa 10 metara.

Do kraja prvog dela viđene su još dve prilike domaćina. Najpre je šut glavom Markovića  glavom u 29. minutu završio preko gola Jedinstva, da bi pet minuta kasnije Simić sa peterca tukao u golmana Trivunovića.

Gosti su prvu priliku stovirli u 51. minutu. Maleš je iz slobodnjaka odlično pronašao utrčalog Peruničića koji je zakasnio. Uzvratili su Novosađani u 62. minutu, Pejović sa pet metara promašio prazan gol, na asistenciju Suvajyića. Dva minuta kasnije, penal za Novi Sad. Drljača i golman Trivunović se nisu najbolje razumeli, a do povratne lopte stigao je Aleksandar Simić koga je Drljača oborio, a sudija Zeljković pokazao je na belu tačku. Siguran izvođan najstrože kazne bio je Filip Bajić.

­

Novi Sad – Jedinstvo (NB) 1:0 (0:0) NOVI SAD: Stadion Detelinara, gledalaca: 300, sudija: Zeljković (Crvenka). Strelac: Filip Bajić u 64. minutu (iz jedanaesterca). Žuti kartoni: Suvajyić, Novaković, Tešić (Novi Sad), Ivančev, Peruničić (Jedinstvo). Crveni karton: Novaković u 90.

NOVI SAD: Čavić 7, Babić 7, Štefek 7, Kovačević 7, Pejović 7, Suvajyić 7, Novaković 7, Bajić 7, Marković 7 (od 90. Gaćinović -), Rađen 7 (od 80. Tešić -), Simić 7 (od 74. Žakula -)

JEDINSTVO : Trivunović 7, Radnički 7, Drljača 6, Ivančev 6, Stepančev 7, Radišić 7, Peruničić 6, Ajdarić 6 (od 49. Kiš 7 ), Misić 6 (od 80. Vinović – ), Radaković 6, Maleš 6 (od 52. Isailović -).

Izvor:Dnevnik